Strona główna » Gazownia Pyzdry

Gazownia Pyzdry

Zgłoszenie zmienienia dostawcy gazu

Gospodarstwa domowe i firmy przyłączone do sieci dystrybucyjnej gazowni, nazywani dodatkowo jako odbiorcy mają prawo zmienić sprzedawcę paliwa gazowego. W takim przypadku nie ponoszą oni żadnych opłat, a sam proces zmiany sprzedawcy trwa plus minus dwadzieścia jeden dni. Zmienienie dostawcy gazu wymaga złożenia do Operatora Systemu Dystrybucyjnego odpowiedniego wniosku PZD (zgłoszenia zmiany sprzedawcy gazu) na przykład w biurze obsługi klienta gazowani, który jest następnie rozpatrywany przez nią. Wzór druku dostępny jest natomiast na stronie gazowni.

W jaki sposób niepoprawną pracę licznika?

Jeśli licznik gazu pracuje niepoprawnie, każdy odbiorca gazu ma prawo do jego sprawdzenia na żądanie. Druk sprawdzenie prawidłowości wskazań licznika można złożyć przez internet korzystając z portalu gazowni eBOK, a też osobiście w jednym z biur obsługi klienta gazowni. W sytuacji, kiedy praca gazomierza jest właściwa, osoba zlecająca musi natomiast zapłacić cenę przeprowadzonego badania.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności