Strona główna » Gazownia Pyskowice » Gazy techniczne Pyskowice

Gazy techniczne Pyskowice

Czy gazy techniczne są w 100% czyste?

Choć na rynku znaleźć można gazy techniczne charakteryzujące się dużą czystością, należy pamiętać, że nie ma w 100% pozbawionych zanieczyszczeń gazów. Prawie zawsze znajdują się w nich bowiem śladowe ilości innych składników, jakie pochodzą z procesu produkcji i napełniania butli gazem. Do określenia czystości gazów technicznych wykorzystywana jest w związku z tym klasa czystości, według której powinny być one dobierane do określonych zastosowań.

W jaki sposób powinny być składowane butle z gazem technicznym?

Co do zasady gazy techniczne należą do gazów łatwopalnych, a czasem też wybuchowych. W związku z tym muszą być one przechowywane w odpowiedni sposób i w odpowiednich warunkach. Pomieszczenia, w których są one składowane, muszą wobec tego mieć właściwą cyrkulacje powietrza, a także odpowiednią temperaturę otoczenia nie większą niż 35 stopni Celsjusza. Same pojemniki z gazem powinny być z kolei składowane ustawiane pionowo, tak by ich zawór był umieszczony ku górze. Nie powinny być one również składowane w pobliżu ciepła..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności