Strona główna » Gazownia Pyrzyce » Gaz płynny Pyrzyce

Gaz płynny Pyrzyce

Podstawowe rodzaje zbiorników na gaz płynny

Jeśli w domu wykorzystywane jest ogrzewanie płynnym paliwem gazowym, potrzebny jest montaż na posesji zbiornika, w którym będzie on składowany. Podstawowy podział zbiorników na gaz płynny można przeprowadzić na warianty zewnętrzne oraz podziemne. Zbiornik na gaz płynny naziemny umieszczany jest na płycie fundamentowej nieco ponad poziom gruntu. Przeprowadzenie montażu zbiornika zewnętrznego wymaga przestrzegania odpowiedniej odległości od pozostałych elementów na posesji. Spośród plusów zbiorników zewnętrznych wyróżnić można ich stosunkowo niewielką cenę oraz prosty montaż. Zbiornik na płynne paliwo gazowe podziemny to z kolei rozwiązanie droższe jednak mniej wpływające na otoczenie. Umieszczany jest on bowiem w wykopie i pokrywany mniej więcej 60 cm gruntu. Część działki, w której montowany jest podziemny zbiornik na gaz płynny, może być prawie swobodnie wykorzystywana.

Na czym polega dzierżawa zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Jedną z dwóch możliwości zamontowania zbiornika na gaz płynny jest jego wydzierżawienie od sprzedawcy gazu. W takiej sytuacji zbiornik jest najczęściej dostarczany oraz montowany w wyznaczonym miejscu przez wybraną firmę. Koszty użytkowania zbiornika to z kolei koszty wydzierżawienia oraz napełniania. Należy jednak wiedzieć, że przy wybraniu dzierżawy zbiornika na gaz trzeba liczyć się z wyższą ceną paliwa i brakiem możliwości wybrania dostawcy przez całkowity okres obowiązywania umowy podpisywanej najczęściej na czas od 3 do 10 lat. Plusem korzystania z dzierżawionego zbiornika na gaz płynny LPG jest z kolei to, że wszelkie jego przeglądy i naprawy usterek są realizowane na koszt przedsiębiorstwa..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności