Strona główna » Gazownia Puszczykowo » Gaz LPG Puszczykowo

Gaz LPG Puszczykowo

Jakie wymogi musi spełniać zbiornik LPG montowany w pojazdach?

Butle gazowe montowane w pojazdach nazywane także jako zbiorniki gazu są jednym z głównych składowych instalacji gazowej w pojazdach. Wobec tego koniecznie muszą one spełniać specjalne normy. Główną jest homologacja zbiornika LPG, bez której pojazd nie może jeździć po drogach. Jej okres ważności wynosi 10 lat. Dodatkowo zbiornik na paliwo gazowe zamontowany w samochodzie zgodnie z polskimi wymogami musi koniecznie być odebrany przez TDT.

Dlaczego właściwa jakość paliwa gazowego LPG jest tak ważna?

Paliwo gazowe LPG o złej jakości to jedno z najpowszechniejszych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem prowadzić do problemów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich wcześniejszą awarię. Oprócz tego złej jakości gaz LPG przyczynia się również do mniej ekonomicznego spalania. Finalnie przyczynia się on więc do większych kosztów wynikających z konieczności kupowania jego większej ilości. W związku z tym tak istotne jest, aby zbiornik LPG był tankowany wyłącznie właściwej jakości gazem, który sprzedają sprawdzeni dostawcy. Odpowiedniej jakości gaz LPG powinien zapewniać około 13 kWh energii cieplnej na godzinę w procesie jego spalania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności