Strona główna » Gazownia Puławy » Gaz LPG Puławy

Gaz LPG Puławy

Jaka jest cena paliwa gazowego LPG?

Obecne wzrosty cen gazu spowodowane niestabilną sytuacją gospodarczą na świecie nie ominęły także paliwa gazowego LPG. Cena paliwa gazowego LPG w 2022 roku wzrosła z około 2 zł za litr do 3,50 zł za litr. Według różnorodnych ekspertów to jednak nie koniec wzrostów cen dla osób ogrzewających swoje nieruchomości z zastosowaniem paliwa gazowego LPG. Ceny gazu LPG nie są kontrolowane przez Urząd Regulacji Energetyki. W związku z tym na to, oddziaływanie na to, jak one się kształtują, ma wyłącznie rynek. Sposobem na mniejsze koszty podczas zakupów paliwa gazowego LPG jest między innymi tankowanie go poza okresem zimowym, kiedy jego koszty są niższe.

Jak tankować butle LPG?

W trakcie napełniania butli LPG należy przede wszystkim zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. W okolicy nie mogą wobec tego znajdować się żadne źródła ognia. Prawidłowe tankowanie paliwa gazowego LPG polega natomiast na napełnieniu zbiornika wyłącznie do 85% jego pojemności. Pozostała przestrzeń zagwarantuje miejsce dla gazu, który pod wpływem zmieniających się temperatur może zmieniać własną objętość. Po wykonaniu tankowania zbiornika trzeba również sprawdzić, czy jest on całkowicie szczelny..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności