Strona główna » Gazownia Puławy » Gaz płynny Puławy

Gaz płynny Puławy

Jakie są różnice między płynnym paliwem gazowym a ziemnym?

Pomimo,że gaz ziemny i płynne paliwo gazowe LPG należą do jednej grupy węglowodorów, dzieli je wiele różnic. Przede wszystkim gaz płynny mieszanka propanu i butanu to gaz cięższy od powietrza mniej więcej o 2 razy, z kolei gaz ziemny jest od niego prawie o połowę lżejszy. Kwestia ta ma w związku z tym wpływ na możliwość przewożenia i przechowywania tych gazów. Gaz ziemny potrzebuje wybudowania rurociągów, natomiast gaz płynny może być magazynowany w dużych ilościach z zastosowaniem niewielkich zbiorników na gaz płynny.

Jak często należy przeprowadzać przegląd naziemnego zbiornika na gaz płynny?

Właściciele posiadający zamontowany zbiornik na gaz płynny muszą koniecznie raz na 2 lata przeprowadzać jego przegląd zewnętrzny. Podczas takiego przeglądu sprawdzany jest: stan techniczny zbiornika, stan techniczny zaworów bezpieczeństwa. Dodatkowo każdy zbiornik zewnętrzny musi także obowiązkowo co 10 lat przejść przegląd wewnętrzny. Przegląd ten opiera się na sprawdzeniu ścianek zbiornika i jego wzmocnień. Raz na 10 lat musi być także przeprowadzona próba ciśnieniowa zbiornika. Wszelkie badania techniczne zbiorników na gaz płynny są wykonywane przez Urząd Dozoru Technicznego..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności