Strona główna » Gazownia Puławy » Dostawcy gazu Puławy

Dostawcy gazu Puławy

Najpopularniejsi sprzedawcy paliwa gazowego w naszym kraju

W naszym kraju istnieje wielu różnych dostawców gazu, którzy oferują możliwość podpisania z nimi zarówno umowy kompleksowej, jak i tylko na sprzedaż paliwa gazowego. Jeśli chodzi z kolei o najpopularniejszych z nich, wymienić można takich sprzedawców paliwa gazowego jak: PGNiG, PGE, Błękitna Energia, Tauron, Po Prostu Energia, Audax Energia, HEG Gaz, Konerg S.A. Popularność sprzedawcy nie znaczy jednak tego, że oferuje on najniższe ceny paliwa gazowego. W wielu sytuacjach jest nawet wręcz przeciwnie. W związku z tym przed zmianą sprzedawcy gazu ziemnego należy zawsze dokładnie sprawdzić oferty przynajmniej kilku firm funkcjonujących na polskim rynku, wykorzystując do tego na przykład porównywarki dostępne w sieci.

Jak samodzielnie zmienić dostawcę gazu ziemnego?

Samodzielna zmiana dostawcy gazu bez pomocy nowego dostawcy wymaga większego zaangażowania niż w przypadku, kiedy zostaje on upoważniony. Nie oznacza to jednak, że jest znaczniej trudniejsza. W takiej sytuacji konieczne jest w pierwszej kolejności zawarcie umowy z nowym dostawcą paliwa gazowego. Następnie należy osobiście rozwiązać umowę z poprzednim dostawcą gazu ziemnego, a także zawiadomić Operatora Systemu Dystrybucji z wykorzystaniem odpowiedniego dokumentu udostępnianego między innymi na jego stronie internetowej lub w oddziale obsługi klienta. Na rozpatrzenie wniosku dotyczącego zmiany sprzedawcy paliwa gazowego dystrybutor gazu ziemnego ma 21 dni..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności