Strona główna » Gazownia Puławy » Butle gazowe Puławy

Butle gazowe Puławy

W jakim celu mogą być wykorzystywane butle gazowe?

Pomimo,że butle gazowe są kojarzone przede wszystkim z zastosowaniem w kuchenkach na gaz w gospodarstwach domowych, oferowany w nich gaz może być stosowany na wiele różnorodnych sposobów. Butle gazowe 11 kg to butle świetnie sprawdzające się dodatkowo w piecykach gazowych oraz grillach, wykorzystywane są one także do zasilania wózków widłowych czy cięcia metali. Z ich zastosowaniem zasilane są także grzejniki na butle gazowe i nagrzewnice i parasole.

Jaki gaz znajduje się w butlach gazowych do domu?

Butle gazowe do domu napełniane są dwoma wariantami gazu. Pierwszy z nich to mieszanina propanu i butanu, który jest gazem pozbawionym barwy o wyróżniającym go wyraźnie odczuwalnym zapachu. Posiada on temperaturę wrzenia od -45 oC do -0,5 stopni Celsjusza. Drugi z nich to natomiast wyłącznie propan, który bardzo dobrze sprawdza się w sytuacji stosowania butli gazowej w minusowych temperaturach. Jeśli chodzi natomiast o cenę butli 11 kg, modele wypełniane propanem-butanem są nieco tańsze od wersji tankowanych czystym propanem..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności