Strona główna » Gazownia Puck » Gaz płynny Puck

Gaz płynny Puck

Podstawowe rodzaje zbiorników na gaz płynny

W sytuacji, kiedy w domu wykorzystywane jest ogrzewanie gazem płynnym, potrzebny jest montaż na posesji zbiornika, w którym będzie on składowany. Główny podział zbiorników na płynne paliwo gazowe można wyróżnić na modele naziemne i wewnętrzne. Zbiornik na gaz płynny naziemny umieszczany jest na płycie fundamentowej na wysokości niewiele ponad poziom działki. Zamontowanie zbiornika zewnętrznego wymaga przestrzegania właściwej odległości od innych elementów na działce. Wśród plusów zbiorników zewnętrznych wymienić można ich stosunkowo niską cenę oraz bezproblemowy montaż. Zbiornik na gaz płynny podziemny to natomiast rozwiązanie droższe natomiast mniej wpływające na otoczenie. Montowany jest on bowiem w wykopie i pokrywany mniej więcej 60 cm gruntu. Obszar działki, w której zlokalizowany jest podziemny zbiornik na płynne paliwo gazowe, może być prawie swobodnie aranżowana.

Jak często trzeba tankować zbiornik na gaz LPG?

Według zdania specjalistów najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest tankowanie zbiorników na gaz płynny dwa razy w roku. Taki sposób pozwala bowiem na zaoszczędzenie poprzez wykorzystywanie posezonowych spadków cen gazu płynnego. Żeby zaplanować regularne tankowanie gazu płynnego po korzystnych cenach, należy zadbać o właściwą pojemność zbiornika już w trakcie jego montowania, która będzie uwzględniać: wielkość budynku, liczbę mieszkańców, liczbę urządzeń zasilanych gazem..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności