Strona główna » Gazownia Puck » Butle gazowe Puck

Butle gazowe Puck

W jaki sposób zweryfikować poprawnie napełnioną butle z gazem?

Poprawnie napełnioną butlę gazową można rozpoznać po paru kwestiach. Wszystkie z nich powinny w związku z tym posiadać tabliczkę znamionową, na jakiej zapisywane są informacje dotyczące wagi nienapełnionej butli gazowej, największej ilości znajdującego się w niej gazu i daty legalizacji zbiornika. Odpowiednio napełniona butla powinna być również opatrzona naklejką określaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której wskazywane są informacje o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiadającej za napełnianie butli gazowej. Ponadto wszystkie zakupowane butle bezapelacyjne powinny posiadać specjalną zaślepkę umieszczoną na zaworze, która ma za zadanie chronić przed ulatnianiem się gazu oraz folię termokurczliwą, która pełni funkcję plomby gwarantującej, że butla jest napełniona.

Czemu butle gazowe są przechowywane w klatkach?

Butle gazowe w miejscach ich sprzedaży muszą być przechowywane we właściwy sposób. Na ogół wykorzystywane są więc do tego odpowiednie klatki na butle gazowe, które produkowane są ze stali odpornej na korozję. Zapewniają one z jednej strony ochronić napełnione butle gazowe przed kradzieżą, z kolei z drugiej gwarantują przechowywanie ich w pionowej pozycji. Ze względów bezpieczeństwa klatka na butle gazowe musi być ustawiona w miejscu zacienionym oraz oddalonym od ciepła..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności