Strona główna » Gazownia Pszów » Gaz płynny Pszów

Gaz płynny Pszów

Jaka jest wydajność grzewcza gazu płynnego?

Gaz płynny LPG zaliczany jest do jednych z ekonomiczniejszych paliw opałowych. Jego wartość grzewcza wynosi mniej więcej od 45 do 46 MJ/kg, czyli 25 MJ/l. Wobec tego w ciągu godziny podczas spalania 1 kilograma gazu płynnego można uzyskać 13 kWh ciepła. Kwestia ta sprawia więc, że jest on coraz częściej stosowany do ogrzewania pomieszczeń za pomocą tradycyjnych lub kondensacyjnych kotłów C.O. oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Czym jest wydzierżawienie zbiornika na gaz płynny?

Jedną z dwóch opcji montażu zbiornika na płynne paliwo gazowe jest jego wydzierżawienie od dostawcy gazu. W takim przypadku zbiornik jest zazwyczaj dostarczany oraz montowany w określonym miejscu przez daną firmę. Cena wykorzystywania zbiornika to natomiast koszty wydzierżawienia oraz napełniania. Należy jednak wiedzieć, że przy wybraniu dzierżawy zbiornika na gaz należy liczyć się z wyższą ceną paliwa i brakiem możliwości wyboru dostawcy przez całkowity czas obowiązywania umowy podpisywanej najczęściej na czas od 3 do 10 lat. Plusem korzystania z dzierżawionego zbiornika na gaz płynny LPG jest natomiast to, że wszystkie jego badania oraz naprawy usterek są przeprowadzane na koszt przedsiębiorstwa..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności