Strona główna » Gazownia Pszczyna » Butle gazowe Pszczyna

Butle gazowe Pszczyna

Czym różnią się butle gazowe turystyczne od standardowych?

Butle gazowe turystyczne od standardowych butli gazowych do domu różnią się głównie swoją wielkością. Zazwyczaj oferowane są one w wariatach ważących 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najczęściej stosowane z nich to jednak butle turystyczne 5 kg, która mogą być stosowane zarówno do gotowania na kuchenkach turystycznych, jak i zapewniania ciepła pomieszczeń lub kamperów z wykorzystaniem grzejnika zasilanego przez butle z gazem. Najczęściej turystyczne butle gazowe napełniane są mieszanką propanu i butanu. Ich niewielka waga i rozmiar umożliwia z kolei korzystanie z nich podczas wakacji.

Na co zwrócić uwagę podłączyć butlę gazową w odpowiedni sposób?

Żeby podłączyć butlę gazową do kuchenki gazowej lub innego urządzenia trzeba w pierwszej kolejności zerwać plombę foliową z zaworu, która zapewnia, że zbiornik jest napełniony, a później zdemontować plastikową zaślepkę. W trakcie wykonywania tego zawór butli musi być stale zamknięty. Przed zamontowaniem reduktora do zaworu warto również sprawdzić, czy uszczelka umiejscowiona w zaworze w butli jest we właściwym stanie, w sytuacji, jeśli jest ona sparciała, trzeba się z kolei skontaktować ze sprzedawcą butli. Po zamontowaniu reduktora na zaworze butli z gazem należy już jedynie otworzyć go poprzez pojedynczy obrót we wskazanym kierunku..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności