Strona główna » Gazownia Przeworsk » Gaz płynny Przeworsk

Gaz płynny Przeworsk

Jaka jest wydajność grzewcza gazu płynnego?

Gaz płynny LPG zaliczany jest do jednych z lepszych paliw opałowych. Jego wartość opałowa równa się około od 45 do 46 MJ/kg, czyli 25 MJ/l. Wobec tego w czasie godziny ze spalania 1 kilograma gazu płynnego można wytworzyć 13 kWh ciepła. Wartość ta sprawia więc, że jest on coraz częściej stosowany do ogrzewania lokali za pomocą tradycyjnych lub kondensacyjnych kotłów C.O. oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Na czym polega wydzierżawienie zbiornika na gaz płynny?

Jedną z dwóch opcji zamontowania zbiornika na płynne paliwo gazowe jest jego dzierżawa od sprzedawcy gazu. W takim przypadku zbiornik jest zazwyczaj przywożony i montowany we wskazanym miejscu przez wybraną firmę. Koszty wykorzystywania zbiornika to z kolei koszty dzierżawy oraz tankowania. Trzeba jednak wiedzieć, że przy wyborze dzierżawy zbiornika na gaz należy liczyć się z wyższą ceną paliwa i brakiem możliwości wybrania dostawcy przez całkowity czas obowiązywania umowy zawieranej najczęściej na okres od 3 do 10 lat. Plusem posiadania dzierżawionego zbiornika na gaz płynny LPG jest natomiast to, że wszystkie jego badania oraz naprawy awarii są wykonywane na koszt przedsiębiorstwa..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności