Strona główna » Gazownia Przedecz » Gaz płynny Przedecz

Gaz płynny Przedecz

Jak powinno odbywać się napełnianie zbiornika na płynne paliwo gazowe?

W momencie tankowania zbiornika na płynne paliwo gazowe dostawca zobowiązany jest koniecznie do zadbania o bezpieczeństwo własne i otoczenia. Dostawca gazu powinien w związku z tym we właściwy sposób zabezpieczyć teren zarówno wokół auta, jak i zbiornika. Przed rozpoczęciem tankowania powinien także skontrolować plomby na zaworze i skontrolować stan zbiornika. Przed tankowaniem niezbędne jest także podłączenie uziemienia. Po wykonaniu tankowania szczelność zbiornika musi być znów skontrolowana, a jego zawór odpowiednio zaplombowany.

Jak dużo gazu powinno być się w zbiorniku na gaz płynny?

Właściwe oraz całkowicie bezpieczne funkcjonowanie instalacji gazowych zasilanych płynnym paliwem gazowym ze zbiorników uzależnione jest od jego właściwego poziomu. Wobec tego zbiornik na gaz płynny może być zatankowany maksymalnie do 85% własnej pojemności, tak żeby pozostałe 15% stanowiło powietrze. Najmniejsza ilość gazu w zbiorniku nie może z kolei przekraczać poziomu poniżej 25%. Zwłaszcza w miesiącach zimowych, gdy temperatury na zewnątrz są minusowe, ponieważ mniej niż 25% gazu płynnego w zbiorniku wytraca zdolność odparowywania i swoje parametry grzewcze..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności