Strona główna » Gazownia Przedbórz » Gaz płynny Przedbórz

Gaz płynny Przedbórz

Formalności związane z zamontowaniem zbiornika na gaz płynny

Wykonując montaż zbiornika na płynne paliwo gazowe na posesji, trzeba pamiętać o paru formalnościach. Tego typu inwestycja wymaga projektu oraz pozwolenia na budowę wydanego przez właściwe dla miejsca montażu zbiornika starostwo powiatowe lub jej zgłoszenia. Sam montaż zbiornika na płynne paliwo gazowe polega z kolei na wykonaniu wykopów w przypadku modelu wewnętrznego lub wylania płyty fundamentowej podczas wyboru modelu zewnętrznego. Po zamontowaniu zbiornika należy bezwzględnie wykonać również jego odbiór, który wykonywany jest przez UDT.

Ile trzeba zapłacić za zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe to inwestycja, w której skład wiele różnorodnych wydatków. Podstawowy z nich to kwota zakupu zbiornika na płynne paliwo gazowe, która jest równa w przypadku modelu o pojemności 2700 litrów mniej więcej 7000 zł. Dodatkowo do kosztów zakupu zbiornika na gaz płynny trzeba także doliczyć na przykład: transport zbiornika, wykonanie projektu instalacji gazowej zewnętrznej i wewnętrznej, wykonanie płyty fundamentowej, montaż zbiornika wraz z jego sprawdzeniem, wykonanie instalacji uziemiającej, wykonanie dokumentacji potrzebnej do wykonania odbioru przez UDT. Łączny koszt montażu zbiornika na płynne paliwo gazowe wynosi w związku z tym mniej więcej 16 000 złotych. Wymagającą mniejszych wydatków opcją jest z kolei wybranie dzierżawy zbiornika na gaz płynny, którą proponuje wielu jego dostawców..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności