Strona główna » Gazownia Przedbórz » Dostawcy gazu Przedbórz

Dostawcy gazu Przedbórz

Na czym opiera się prognozowane rozliczanie dostaw gazu?

Sprzedawcy gazu ziemnego oferują dla swoich klientów różne sposoby rozliczeń należności za dostarczone medium. Jedną z nich jest wobec tego rozliczenie prognozowane, które jest najpowszechniejszą metodą rozliczeń. Polega ono na przewidywaniach związanych z poborem gazu ziemnego w danym okresie oraz wystawiania na tej podstawie faktur. Jeśli rzeczywiste zużycie gazu jest wyższe, niezbędne jest wykonanie dopłaty. Z kolei w przypadku mniejszego rzeczywistego zużycia gazu, niż w przewidywaniach, powstaje nadpłata, którą można przenieść na poczet następnych rachunków lub wypłacić z wykorzystaniem właściwego dokumentu.

Od czego zależy cena gazu?

Wielkość rachunków za paliwo gazowe uzależniona jest od paru różnorodnych czynników. Podstawowe z nich to ilość zużycia paliwa gazowego w danym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do której przedzielony jest odbiorca przez dostawcę gazu. W związku z tym największe faktury za paliwo gazowe płacą właściciele domów, którzy używają go do ogrzewania lokali, z kolei najmniejsze używający go do gotowania na kuchenkach. Oprócz tego warto również wspomnieć, że ostateczna cena paliwa gazowego zależy także od innych opłat obowiązujących u określonego sprzedawcy paliwa gazowego. Wyróżnić wśród nich można między innymi opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż gazu ziemnego oraz opłaty handlowe..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności