Strona główna » Gazownia Przecław » Gaz LPG Przecław

Gaz LPG Przecław

Dlaczego odpowiednia jakość gazu LPG jest tak istotna?

Paliwo gazowe LPG o niewłaściwej jakości to jedno z najpowszechniejszych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem doprowadzać do problemów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich szybszą awarię. Oprócz tego złej jakości gaz LPG przyczynia się również do mniej ekonomicznego spalania. Finalnie przyczynia się on więc do większych wydatków wynikających z konieczności zakupu jego większej ilości. W związku z tym tak istotne jest, aby zbiornik LPG był tankowany wyłącznie odpowiedniej jakości gazem, który oferują sprawdzeni sprzedawcy. Właściwej jakości gaz LPG powinien gwarantować około 13 kWh ciepła na godzinę w procesie jego spalania.

Jakie wymogi musi spełniać zbiornik LPG montowany w pojazdach?

Butle gazowe montowane w pojazdach nazywane także jako zbiorniki gazu są jednym z głównych składowych instalacji gazowej w pojazdach. Wobec tego koniecznie muszą one spełniać specjalne normy. Główną jest homologacja zbiornika LPG, bez której pojazd nie może jeździć po drogach. Jej okres ważności wynosi 10 lat. Dodatkowo zbiornik na paliwo gazowe zamontowany w samochodzie zgodnie z polskimi wymogami musi koniecznie być odebrany przez TDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności