Strona główna » Gazownia Pruszków » Gaz płynny Pruszków

Gaz płynny Pruszków

Co to jest gaz płynny LPG?

Płynne paliwo gazowe LPG, którego nazwa wywodzi się od angielskiego sformułowania Liquefied Petroleum Gas jest skroploną, płynną postacią propanu-butanu lub czystego propanu. Jego skład chemiczny jest natomiast przybliżony do gazu ziemnego. Za sprawą tego wyróżnia się on dużą możliwością zastosowania. Płynne paliwo gazowe mieszanina propanu i butanu może być wykorzystywany w związku z tym na przykład do ogrzewania domów, napędzania pojazdów (auto gaz), procesów przemysłowych. Płynne paliwo gazowe LPG swoją płynną formę przyjmuje pod niskim ciśnieniem, w związku z tym może być on przechowywany w dużych ilościach z użyciem niewielkich zbiorników lub butli.

Ile gazu powinno się tankować do zbiorników na płynne paliwo gazowe?

W trakcie tankowania zbiornika na gaz płynny, ilość paliwa nie może być większa niż 85% pojemności zbiornika. 15% wolnej przestrzeni w zbiorniku zapewnia poduszkę powietrzną, która w sytuacji zmiany objętości płynnego paliwa gazowego spowodowanego poprzez zmiany temperatury nie będzie miała wpływu na działanie całej instalacji gazowej. Wobec tego najczęściej używane zbiorniki o pojemności 2700 litra najlepiej, aby były tankowane maksymalnie 2300 litrami gazu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności