Strona główna » Gazownia Pruszków » Butle gazowe Pruszków

Butle gazowe Pruszków

Rodzaje zbiorników gazowych

Obecnie na rynku znaleźć można kilka różnorodnych rodzajów butli gazowych. Ich podział określa przede wszystkim to, do czego będą one wykorzystywane. Wobec tego wyróżnia się na przykład: zbiorniki gazowe do gospodarstw domowych mające pojemność 11 kg, niekiedy mające kołnierz, butle gazowe turystyczne o pojemnościach 2 kg, 3 kg i 5 kg, butle gazowe o pojemnościach 33 kg, używane przede wszystkim do zastosowań w branży przemysłowej niekiedy ogrzewania lokali, butle gazowe 11 kg stosowane do wózków widłowych zasilanych gazem. Jeśli chodzi z kolei o materiał, z którego wytwarzane są butle gazowe, najczęściej jest to stal o odpowiedniej grubości.

Jaki rodzaj gazu znajduje się w butlach gazowych do gospodarstwa domowego?

Butle gazowe do gospodarstwa domowego napełniane są dwoma odmianami gazu. Pierwszy z nich to mieszanka propanu i butanu, który jest gazem pozbawionym barwy o specyficznym wyraźnie wyczuwalnym zapachu. Posiada on temperaturę wrzenia od -45 oC do -0,5 oC. Drugi z nich to natomiast wyłącznie propan, który idealnie sprawdza się w przypadku zastosowania butli gazowej w minusowych temperaturach. Jeśli chodzi natomiast o koszt butli 11 kg, warianty napełniane mieszaniną propanu i butanu są niewiele tańsze od modeli wypełnianych czystym propanem..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności