Strona główna » Gazownia Pruszcz Gdański » Gaz płynny Pruszcz Gdański

Gaz płynny Pruszcz Gdański

Płynne paliwo gazowe — cena

To ile kosztuje wykorzystywany do ogrzewania pomieszczeń, zasilania silników spalinowych i urządzeń w gospodarstwach domowych płynny gaz LPG uzależnione jest od sytuacji na rynku. Wszystko za sprawą tego, że wysokość cen gazu płynnego nie jest ustalana przez URE. W związku z tym, jeśli chodzi o płynne paliwo gazowe, cennik za litr może się zmieniać nawet parę razy w ciągu roku. W wielu sytuacjach jest ona zarazem wskazywana dla metra sześciennego gazu zamiast litra, dlatego warto zwrócić uwagę na tę kwestię podczas analizowania jego kosztów zakupu.

Jak często należy wykonywać przegląd naziemnego zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Osoby posiadające zamontowany zbiornik na płynne paliwo gazowe muszą bezwzględnie raz na 2 lata przeprowadzać jego badanie zewnętrzne. Podczas takiego przeglądu sprawdzany jest: stan techniczny zbiornika, stan techniczny zaworów bezpieczeństwa. Poza tym każdy zbiornik zewnętrzny musi także koniecznie raz na 10 lat przejść rewizję wewnętrzną. Przegląd ten opiera się na zbadaniu ścian zbiornika oraz jego wzmocnień. Raz na 10 lat musi być także przeprowadzona próba ciśnieniowa zbiornika. Wszelkie przeglądy techniczne zbiorników na gaz płynny są przeprowadzane przez Urząd Dozoru Technicznego..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności