Strona główna » Gazownia Pruszcz Gdański » Dostawcy gazu Pruszcz Gdański

Dostawcy gazu Pruszcz Gdański

W jaki sposób zmienić dostawcę gazu do gospodarstwa domowego?

Planując zmienić dostawcę gazu do gospodarstwa domowego, trzeba głównie wiedzieć, że rozwiązanie to jest całkowicie nieodpłatne. Sam proces zmienienia sprzedawcy paliwa gazowego na inną, lepszą firmę polega natomiast na kilku łatwych krokach. W zależności od wybranego sposobu może być ona wykonana osobiście lub z wykorzystaniem udzielonego nowemu dostawcy pełnomocnictwa. Najwięcej czasu w przypadku zmieniania sprzedawcy paliwa gazowego zajmuje wobec tego znalezienie właściwej oferty, w której nie tylko cena gazu ziemnego, ale i inne elementy będą jak najbardziej atrakcyjne.

Jak samodzielnie zmienić dostawcę paliwa gazowego?

Samodzielna zmiana dostawcy gazu bez pomocy nowego sprzedawcy wymaga większego zaangażowania niż w sytuacji, gdy zostaje on upoważniony. Nie oznacza to jednak, że jest o wiele bardziej skomplikowana. W takiej sytuacji konieczne jest w pierwszej kolejności podpisanie umowy z nowym dostawcą gazu ziemnego. Następnie należy osobiście rozwiązać umowę z poprzednim dostawcą gazu ziemnego, a także zawiadomić Operatora Systemu Dystrybucji z wykorzystaniem specjalnego druku dostępnego między innymi na jego stronie internetowej lub w oddziale obsługi klienta. Na rozpatrzenie druku dotyczącego zmiany sprzedawcy paliwa gazowego dystrybutor gazu ma 21 dni..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności