Strona główna » Gazownia Pruszcz Gdański » Butle gazowe Pruszcz Gdański

Butle gazowe Pruszcz Gdański

Czym różnią się butle gazowe turystyczne od klasycznych?

Butle gazowe turystyczne od klasycznych butli gazowych do domu różnią się głównie swoją wielkością. Zazwyczaj sprzedawane są one w wariatach mających wagę 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najpopularniejsze z nich to z kolei butle turystyczne 5 kg, która mogą być wykorzystywane zarówno do gotowania na kuchenkach turystycznych, jak i zapewniania ciepła pomieszczeń lub kamperów za pomocą grzejnika na butle z gazem. Zazwyczaj turystyczne butle gazowe napełniane są mieszanką propan-butan. Ich stosunkowo mała waga i wielkość umożliwia z kolei korzystanie z nich podczas wakacji.

Na co zwrócić uwagę podłączyć butlę gazową w odpowiedni sposób?

Żeby podłączyć butlę gazową do kuchenki lub innego urządzenia należy w pierwszej kolejności usunąć plombę foliową z zaworu, która gwarantuje, że zbiornik jest pełny, a następnie zerwać wykonaną z tworzywa sztucznego zaślepkę. Podczas tego zawór butli powinien być stale zakręcony. Przed montowaniem reduktora do zaworu warto także sprawdzić, czy uszczelka umiejscowiona przy wylocie w butli jest w odpowiednim stanie, w przypadku, kiedy jest ona uszkodzona, należy się z kolei skontaktować z dostawcą butli. Po zamontowaniu reduktora na zaworze butli z gazem należy już jedynie odkręcić go poprzez pojedynczy obrót we właściwym kierunku..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności