Strona główna » Gazownia Prusice » Butle gazowe Prusice

Butle gazowe Prusice

Ile gazu znajduje się w butlach gazowych?

Butle gazowe można podzielić na kilka rodzajów pod względem ich wagi, a co za tym idzie, zawartości gazu, jakim są napełniane. W związku z tym to ile mieszanki propanu i butanu mieści się w butlach gazowych, jest zależne od ich wagi, a ich pojemność wodna wynosi około: dla butli gazowych ważących 2 kg – 4,8 litra, dla butli gazowych ważących 3 kg – 7,2 litra, dla butli gazowych o wadze 5 kg – 12,3 litra, dla butli gazowych o wadze 11 kg – 27,2 litra, dla butli gazowych o wadze 33 kg – 79 litrów.

W jaki sposób zweryfikować właściwie napełnioną butle z gazem?

Poprawnie napełnioną butlę gazową można rozpoznać po kilku kwestiach. Każde z nich muszą w związku z tym posiadać tabliczkę znamionową, na jakiej wskazywane są dane dotyczące masy nienapełnionej butli gazowej, największej ilości znajdującego się w niej gazu i okresu legalizacji zbiornika. Poprawnie napełniona butla musi być zarazem opatrzona naklejką określaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której umieszczone są informacje o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiadającej za tankowanie butli gazowej. Dodatkowo wszelkie zakupowane butle koniecznie powinny mieć właściwą zaślepkę zlokalizowaną na zaworze, która ochrania przed wyciekiem gazu i folię termokurczliwą, która jest pewnym rodzajem plomby gwarantującej, że butla jest pełna..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności