Strona główna » Gazownia Prudnik » Dostawcy gazu Prudnik

Dostawcy gazu Prudnik

Jak zmienić sprzedawcę gazu do przedsiębiorstwa?

Zamierzając zmienić dostawcę gazu ziemnego do firmy, warto przede wszystkim wiedzieć, że procedura ta prawie niczym nie różni się od zmiany sprzedawcy gazu dla gospodarstwa domowego. W związku z tym najpierw należy wybrać właściwą ofertę spośród dostępnych na rynku, w czym mogą pomóc różnorodnego rodzaju porównywarki. Po wybraniu właściwej oferty trzeba skontaktować się z przedstawicielem sprzedawcy paliwa gazowego i zawrzeć z nim kolejną umowę, pamiętając, aby przedtem dokładnie ją przeanalizować i sprawdzić, czy wszystkie jej zapisy są zgodne z ustaleniami. Przy podpisaniu umowy przedstawiciel sprzedawcy gazu zaproponuje także zawarcie upoważnienia. Warto wybrać opcję, za jej sprawą to nowa firma zajmie się wszelkimi formalnościami związanymi z rozwiązaniem starej umowy oraz poinformowaniem OSD o zmianie sprzedawcy paliwa gazowego.

Ile trwa zmiana dostawcy gazu?

Proces zmiany sprzedawcy gazu ziemnego trwa najczęściej około miesiąca. Wpływ na to, ile trwać będzie to okres, ma natomiast głównie to, czy umowa z poprzednim dostawcą paliwa gazowego może być rozwiązana od razu. Niekiedy znajdujące się w niej bowiem podpunkty, wymuszają zaczekanie ze zmianą sprzedawcy gazu do końca umowy ze względu na kary. Dodatkowo podczas zmiany sprzedawcy paliwa gazowego trzeba również wiedzieć, że Operator Systemu Dystrybucyjnego ma 21 dni na rozpatrzenie druku dotyczącego tej sprawy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności