Strona główna » Gazownia Prudnik » Butle gazowe Prudnik

Butle gazowe Prudnik

Na jak długo wystarcza butla gazowa?

To na jak długo wystarcza butla gazowa, uzależnione jest od wielu czynników. Wyróżnić wśród nich można głównie pojemność butli. Im jest ona większa, tym dłużej można z niej w związku z tym korzystać. Poza tym czas użytkowania butli gazowej uzależniony jest zarazem od tego, do czego jest ona wykorzystywana i wydajności urządzeń zasilanych z jej użyciem. Standardowe butle gazowe 11 kg, używane w kuchenkach gazowych w gospodarstwach domowych wystarczają najczęściej na mniej więcej 30 dni gotowania z zastosowaniem gazu umieszczonego w nich.

W jaki sposób przewozić butle gazowe?

Przy zakupie butli gazowej warto zadbać także o jej bezpieczny przewóz w odpowiedni sposób. W związku z tym butle gazowe do domu oraz turystyczne mogą być transportowane jedynie pionowo, zaworem skierowanym ku górze. Sama butla powinien być natomiast zabezpieczony przed przesuwaniem się po wnętrzu auta. Nie należy natomiast transportować butli gazowych w bagażnikach, gdyż narażone są one w nich na uszkodzenia. Pełne butle po przewiezieniu powinny być przechowywane w suchym, pozbawionym bezpośredniego działania promieni słonecznych pomieszczeniu, w pionie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności