Strona główna » Gazownia Proszowice » Butle gazowe Proszowice

Butle gazowe Proszowice

Jaki gaz znajduje się w butlach gazowych do gospodarstwa domowego?

Butle gazowe do gospodarstwa domowego wypełniane są dwoma rodzajami gazu. Pierwszy z nich to propan-butan, który jest gazem bezbarwnym o specyficznym bardzo dobrze odczuwalnym zapachu. Posiada on temperaturę wrzenia od -45 stopni Celsjusza do -0,5 stopni Celsjusza. Kolejny z nich to natomiast wyłącznie propan, który doskonale sprawdza się w przypadku zastosowania butli gazowej w ujemnych temperaturach. Jeśli chodzi z kolei o koszt butli 11 kg, wersje wypełniane mieszanką propanu i butanu są nieco tańsze od modeli napełnianych wyłącznie propanem.

Podstawowe rodzaje butli gazowych

Aktualnie na rynku wyróżnić można kilka różnych wariantów butli gazowych. Ich podział określa przede wszystkim to, w jakim celu one stosowane. W związku z tym wyróżnia się między innymi: butle gazowe do domu o pojemnościach 11 kg, czasem posiadające kołnierz, butle gazowe turystyczne o pojemnościach 2 kg, 3 kg oraz 5 kg, butle gazowe o pojemnościach 33 kg, przeznaczone przede wszystkim do zastosowań w przemyśle niekiedy ogrzewania lokali, butle gazowe 11 kg używane do wózków widłowych napędzanych gazem. Jeśli chodzi natomiast o materiał, z którego produkowane są butle gazowe, najczęściej jest to stal o właściwiej grubości..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności