Strona główna » Gazownia Prószków » Gaz płynny Prószków

Gaz płynny Prószków

Jak wybrać zbiornik na płynne paliwo gazowe?

Podczas wyboru zbiornika na gaz płynny należy zwrócić uwagę na trzy istotne kwestie. Jeden z nich związany jest z zapotrzebowaniem na gaz, określonym na godzinę, na bazie mocy urządzeń zasilanych gazem. Daje możliwość on określić wielkość zbiornika. Kolejny istotny element to wielkość posesji, na której ma być montowany zbiornik. Uzależnione jest od niej bowiem to jaki jego model może zostać zamontowany, aby wymagane odległości od innych elementów były poprawne. Poza tym trzeba także wziąć pod uwagę pobór gazu, który wpływa na częstotliwość napełniania gazem zbiornika.

Jak skontrolować ilość gazu w zbiorniku na płynne paliwo gazowe?

Wszelkie zbiorniki na płynne paliwo gazowe wyposażone są w odpowiednie poziomowskazy, które pozwalają w łatwy i szybki sposób sprawdzić poziom napełniania zbiornika wyrażony w procentach. Poziomowskaz znajduje się zazwyczaj na zbiornikach w okolicach zaworu bezpieczeństwa. W wielu przypadkach wskazywane przez nie wskazania napełnienia zbiornika oznaczone są także czerwonym kolorem od około 20%, który oznacza konieczność złożenia zamówienia na dostawę gazu. W sytuacji, kiedy po zamontowaniu zbiornika jest od podłączony do systemu telemetrycznego, stan jego zapełnienia można z kolei sprawdzić zdalnie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności