Strona główna » Gazownia Prochowice » Gaz płynny Prochowice

Gaz płynny Prochowice

Formalności związane z zamontowaniem zbiornika na gaz płynny

Wykonując montaż zbiornika na gaz płynny na działce, trzeba wiedzieć o kilku kwestiach. Tego rodzaju inwestycja wymaga projektu oraz pozwolenia na budowę wydawanego przez właściwe dla miejsca montażu zbiornika starostwo powiatowe lub jej zgłoszenia. Sam montaż zbiornika na gaz płynny polega natomiast na wykonaniu wykopów w przypadku modelu wewnętrznego lub wykonania płyty fundamentowej podczas wyboru modelu zewnętrznego. Po wykonaniu montażu zbiornika trzeba obowiązkowo przeprowadzić także jego odbiór, który przeprowadzany jest przez Urząd Dozoru Technicznego.

Ile trzeba zapłacić za zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Montaż zbiornika na gaz płynny to inwestycja, na którą składa się wiele różnorodnych wydatków. Podstawowy z nich to cena zakupu zbiornika na gaz płynny, która jest równa w przypadku modelu o pojemności 2700 litrów około 7000 zł. Poza tym do kosztów zakupu zbiornika na płynne paliwo gazowe należy także doliczyć między innymi: transport zbiornika, wykonanie projektu instalacji gazowej zewnętrznej i wewnętrznej, wylanie płyty fundamentowej, montaż zbiornika wraz z jego sprawdzeniem, wykonanie instalacji uziemiającej, wykonanie dokumentacji potrzebnej do wykonania odbioru przez Urząd Dozoru Technicznego. Łączny koszt montażu zbiornika na gaz płynny wynosi wobec tego mniej więcej 16 000 złotych. Ekonomiczniejszą opcją jest natomiast wybranie dzierżawy zbiornika na płynne paliwo gazowe, którą zapewnia wielu jego sprzedawców..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności