Strona główna » Gazownia Prochowice » Dostawcy gazu Prochowice

Dostawcy gazu Prochowice

Na czym polega prognozowane rozliczanie dostaw gazu ziemnego?

Dostawcy paliwa gazowego proponują dla swoich klientów różnorodne metody rozliczeń należności za dostarczone medium. Jedną z nich jest wobec tego rozliczenie prognozowane, które jest najpopularniejszą metodą rozliczeń. Polega ono na analizach związanych z poborem paliwa gazowego w danym czasie oraz wystawiania na tej podstawie rachunków. Jeśli rzeczywiste zużycie paliwa gazowego jest wyższe, konieczne jest wykonanie dopłaty. Z kolei w przypadku mniejszego rzeczywistego zużycia gazu ziemnego, niż w prognozie, powstaje nadpłata, którą można przenieść na poczet przyszłych rachunków lub wypłacić z wykorzystaniem właściwego wniosku.

Od czego uzależniona jest cena gazu?

Wysokość rachunków za gaz zależy od paru różnych kwestii. Najistotniejsze z nich to wielkość poboru paliwa gazowego w wyznaczonym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do jakiej przypisany jest klient przez sprzedawcę gazu ziemnego. Wobec tego najwyższe rachunki za paliwo gazowe płacą właściciele domów, którzy stosują go do ogrzewania budynku, z kolei najniższe stosujący go do przygotowywania posiłków na kuchenkach. Poza tym warto również wspomnieć, że finalna cena paliwa gazowego uzależniona jest również od innych opłat występujących u określonego sprzedawcy paliwa gazowego. Wyróżnić wśród nich można na przykład opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż paliwa gazowego oraz opłaty handlowe..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności