Strona główna » Gazownia Praszka » Gaz LPG Praszka

Gaz LPG Praszka

Czy zamontowanie LPG w samochodzie się opłaca?

Montaż LPG w pojeździe to doskonała opcja na obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Współcześnie pomimo wciąż występujących podwyżek cen paliwa gazowego LPG stale jest on tańszy niż benzyna czy olej napędowy o mniej więcej 50%. Wobec tego zamontowanie instalacji LPG w aucie umożliwia wydawać mniej za każdy przejechany kilometr, zwłaszcza w sytuacji kiedy miesięcznie jest nim przejeżdżanych wiele kilometrów. Koszt jej zamontowania zwraca się zazwyczaj po około roku.

Jakie normy musi spełniać zbiornik LPG montowany w autach?

Butle gazowe montowane w pojazdach nazywane także jako zbiorniki gazu są jednym z podstawowych części instalacji gazowej w autach. W związku z tym obowiązkowo muszą one spełniać określone wymogi. Podstawową jest homologacja zbiornika LPG, bez której samochód nie może jeździć po drogach. Jej ważność równy jest 10 lat. Dodatkowo zbiornik na paliwo gazowe zamontowany w samochodzie zgodnie z krajowymi przepisami musi obowiązkowo być odebrany przez TDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności