Strona główna » Gazownia Prabuty » Gaz LPG Prabuty

Gaz LPG Prabuty

Jakie normy musi spełniać zbiornik LPG montowany w pojazdach?

Butle gazowe montowane w samochodach nazywane również jako zbiorniki gazu są jednym z głównych składowych instalacji gazowej w pojazdach. W związku z tym obowiązkowo muszą one spełniać określone wymogi. Podstawową jest homologacja zbiornika LPG, bez której samochód nie może poruszać się po drogach. Jej termin ważności równy jest 10 lat. Poza tym zbiornik na paliwo gazowe zamontowany w aucie zgodnie z polskimi wymogami musi koniecznie być odebrany przez TDT.

Czemu właściwa jakość paliwa gazowego LPG jest tak ważna?

Gaz LPG o niewłaściwej jakości to jedno z najpowszechniejszych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem doprowadzić do kłopotów z zasilanymi nim sprzętami oraz ich przedwczesną awarię. Poza tym niewłaściwej jakości gaz LPG przyczynia się także do mniej ekonomicznego spalania. W związku z tym doprowadza to więc do większych kosztów wynikających z konieczności zakupu jego większej ilości. Wobec tego tak istotne jest, aby zbiornik LPG był tankowany jedynie właściwej jakości gazem, który oferują zweryfikowani sprzedawcy. Właściwej jakości gaz LPG powinien gwarantować około 13 kWh ciepła w ciągu godziny jego spalania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności