Strona główna » Gazownia Poznań » Gaz LPG Poznań

Gaz LPG Poznań

Czym jest paliwo gazowe LPG?

Gaz LPG to mieszanina gazów ropopochodnych, która ma formę płynną i magazynowana jest zazwyczaj w specjalistycznych zbiornikach. Sprzedawany jest on także w postaci butli gazowych o różnych pojemnościach czy jako paliwo do napędzania pojazdów. Określenie LPG jest akronimem angielskiego wyrażenia Liquefied Petroleum Gas, a w Polsce paliwo gazowe LPG jest najczęściej mieszaniną propanu i butanu. Charakterystyczną cechą gazu LPG jest to, że pod wpływem działania ciśnienia wynoszącego od 6 do 25 bar zmienia on swój stan skupienia. Dzięki temu jego duże ilości mogą być w bezproblemowy sposób magazynowane i transportowane.

Czy montaż LPG w pojeździe się opłaca?

Montaż LPG w samochodzie to idealna opcja na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych. Obecnie pomimo wciąż występujących podwyżek cen paliwa gazowego LPG stale kosztuje on mniej niż benzyna czy olej napędowy o około 50%. W związku z tym montaż instalacji LPG w aucie pozwala wydawać mniej za każdy przejechany kilometr, zwłaszcza w przypadku kiedy w ciągu miesiąca jest nim pokonywanych sporo kilometrów. Koszt jej montażu zwraca się zazwyczaj po około 12 miesiącach..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności