Strona główna » Gazownia Poznań » Gaz płynny Poznań

Gaz płynny Poznań

Czym jest płynne paliwo gazowe LPG?

Płynne paliwo gazowe LPG, którego nazwa pochodzi od angielskiego sformułowania Liquefied Petroleum Gas jest skroploną, płynną postacią mieszaniny propanu i butanu lub wyłącznie propanu. Jego skład chemiczny jest natomiast podobny do gazu ziemnego. Za sprawą tego wyróżnia się on dużą uniwersalnością użytkowania. Gaz płynny propan-butan może być wykorzystywany w związku z tym między innymi do ogrzewania lokali, napędzania aut (auto gaz), procesów w branży przemysłowej. Płynne paliwo gazowe LPG swoją płynną formę przyjmuje pod niskim ciśnieniem, wobec tego może być on składowany w dużych ilościach z użyciem niewielkich zbiorników lub butli.

Jak powinno przebiegać tankowanie zbiornika na gaz płynny?

W trakcie tankowania zbiornika na gaz płynny kierowca cysterny ma obowiązek obowiązkowo do dbania o bezpieczeństwo własne i otoczenia. Sprzedawca gazu musi w związku z tym we właściwy sposób zabezpieczyć teren zarówno wokół cysterny, jak i zbiornika. Przed rozpoczęciem tankowania powinien również skontrolować plomby na zaworze i sprawdzić szczelność zbiornika. Przed tankowaniem konieczne jest także podłączenie uziemienia. Po przeprowadzeniu tankowania szczelność zbiornika musi być po raz kolejny skontrolowana, a jego zawór odpowiednio zaplombowany..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności