Strona główna » Gazownia Poręba » Gaz LPG Poręba

Gaz LPG Poręba

Jakie wymogi musi spełniać zbiornik LPG montowany w pojazdach?

Butle gazowe montowane w autach nazywane także jako zbiorniki gazu są jednym z głównych części instalacji gazowej w samochodach. Wobec tego obowiązkowo muszą one spełniać określone normy. Główną jest homologacja zbiornika LPG, bez której auto nie może poruszać się po drogach. Jej ważność wynosi 10 lat. Oprócz tego zbiornik na paliwo gazowe montowany w pojeździe zgodnie z polskimi wymogami musi obowiązkowo być odebrany przez TDT.

Czemu właściwa jakość gazu LPG jest tak istotna?

Paliwo gazowe LPG o złej jakości to jedno z najpowszechniejszych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem doprowadzać do problemów z zasilanymi nim sprzętami oraz ich wcześniejszą awarię. Poza tym złej jakości gaz LPG doprowadza również do mniej ekonomicznego spalania. W związku z tym doprowadza to więc do strat wynikających z konieczności zakupu jego większej ilości. W związku z tym tak ważne jest, aby zbiornik LPG był tankowany wyłącznie odpowiedniej jakości gazem, który dostarczają zweryfikowani sprzedawcy. Właściwej jakości gaz LPG powinien zapewniać mniej więcej 13 kWh ciepła na godzinę w procesie jego spalania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności