Strona główna » Gazownia Poniec » Gaz płynny Poniec

Gaz płynny Poniec

Czy montaż zbiornika na płynne paliwo gazowe wymaga pozwolenia na budowę?

Podczas montażu zbiornika na płynne paliwo gazowe, którego wielkość nie przekracza 7 m3 nie jest konieczne uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie znaczny to jednak, że może być on zamontowany bez jakichkolwiek formalności. Niezbędne jest zgłoszenie tego rodzaju inwestycji w Starostwie Powiatowym, z wykorzystaniem właściwego wniosku. Dokument powinien zawierać takie dokumenty jak: projekt techniczny sporządzony przez projektanta oraz zweryfikowany z rzeczoznawcą ds. ochrony przeciwpożarowej, oświadczenie o prawie do dysponowania działką w celach budowlanych. Brak odmowy na piśmie przez 21 dni jest równoznaczne z tak zwaną milczącą zgodę i pozwala przeprowadzenie montażu zbiornika na gaz płynny.

Jak sprawdzić stan gazu w zbiorniku na gaz płynny?

Wszystkie zbiorniki na gaz płynny wyposażone są w odpowiednie poziomowskazy, które umożliwiają w prosty i szybki sposób skontrolować poziom zatankowania zbiornika wyrażony w procentach. Poziomowskaz znajduje się najczęściej na zbiornikach w okolicach zaworu bezpieczeństwa. W wielu sytuacjach wskazywane przez nie wskazania napełnienia zbiornika zaznaczone są także czerwonym kolorem od mniej więcej 20%, który oznacza konieczność złożenia zamówienia na dostawę gazu. W przypadku, gdy po zamontowaniu zbiornika jest od przyłączony do systemu telemetrycznego, stan jego zapełnienia można natomiast skontrolować zdalnie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności