Strona główna » Gazownia Poniatowa » Gazy techniczne Poniatowa

Gazy techniczne Poniatowa

Jakie wyróżnia się klasy czystości gazów technicznych

Gazy techniczne są oferowane na rynku w wersjach o różnorodnej klasie czystości. Do jej oznaczenia używane są natomiast procenty objętościowe albo notacje punktowe. Klasy czystości gazu są w związku z tym oznaczane z wykorzystaniem 2 cyfr podzielonych kropką. Pierwsza z cyfr określa liczbę dziewiątek, a druga to końcowa z cyfr wartości procentowej. Obecnie istnieje sześć różnorodnych klas czystości gazu. Wobec tego: klasa 5.0 określa gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,999%, klasa 4.0 określa gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,99%, klasa 3.0 oznacza gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,9%, klasa 2.7 oznacza gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,7%, klasa 2.0 oznacza gazy techniczne o najniższej czystości równej 99,9%.

Jakie konieczne oznakowania powinny posiadać zbiorniki z gazem technicznym?

Właściwe oznaczenie butli z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo istotne dla spraw związanych z bezpieczeństwem ich transportu i użytkowania. Każde z nich muszą w związku z tym mieć wybite symbole, które wskazują wytwórcę zbiornika, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego były wyprodukowane. Dodatkowo na zbiorniku przeznaczonej do przechowywania gazów technicznych nie może także brakować danych o: wadze pozbawionego gazu zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, terminie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności