Strona główna » Gazownia Pomorskie » Dostawcy gazu Pomorskie

Dostawcy gazu Pomorskie

Jak zmienić sprzedawcę paliwa gazowego do domu?

Planując zmienić sprzedawcę paliwa gazowego do gospodarstwa domowego, trzeba głównie wiedzieć, że rozwiązanie to jest w pełni darmowe. Sama procedura zmienienia sprzedawcy paliwa gazowego na nową, tańszą firmę opiera się z kolei na kilku łatwych krokach. W zależności od wybranej metody może być ona przeprowadzona osobiście lub za pomocą udzielonego nowemu dostawcy upoważnienia. Najwięcej czasu w przypadku zmieniania sprzedawcy paliwa gazowego zajmuje w związku z tym znalezienie odpowiedniej oferty, w której nie tylko koszt gazu, ale i inne warunki będą jak najbardziej korzystne.

W jaki sposób zmienić dostawcę gazu do firmy?

Zamierzając zmienić dostawcę gazu ziemnego do firmy, warto przede wszystkim wiedzieć, że proces ten prawie niczym nie różni się od zmiany dostawcy gazu dla gospodarstwa domowego. W związku z tym najpierw należy wybrać odpowiednią ofertę spośród dostępnych na rynku, w czym mogą pomóc wszelakiego rodzaju porównywarki. Po wybraniu odpowiedniej oferty należy umówić się na spotkanie z przedstawicielem dostawcy gazu i podpisać z nim nową umowę, pamiętając, aby przedtem szczegółowo ją przeanalizować i zweryfikować, czy wszelkie jej podpunkty są zgodne z ustaleniami. Przy zawieraniu umowy przedstawiciel sprzedawcy gazu zaproponuje także zawarcie upoważnienia. Warto wybrać opcję, dzięki niej to nowa firma zajmie się wszelkimi formalnościami związanymi z wypowiedzeniem poprzedniej umowy oraz powiadomieniem OSD o zmianie sprzedawcy paliwa gazowego.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności