Strona główna » Gazownia Polkowice » Dostawcy gazu Polkowice

Dostawcy gazu Polkowice

Jak zmienić sprzedawcę gazu do gospodarstwa domowego?

Zamierzając zmienić sprzedawcę paliwa gazowego do domu, należy głównie wiedzieć, że rozwiązanie to jest w pełni bezpłatne. Sam proces zmiany sprzedawcy gazu na nową, tańszą firmę opiera się z kolei na paru prostych etapach. W zależności od wybranej metody może być ona przeprowadzona samodzielnie lub za pomocą udzielonego nowemu sprzedawcy upoważnienia. Najwięcej czasu w przypadku zmieniania sprzedawcy paliwa gazowego zajmuje w związku z tym wybranie odpowiedniej oferty, w której nie tylko koszt gazu ziemnego, ale i pozostałe elementy będą jak najbardziej atrakcyjne.

Jak długo zmiana sprzedawcy gazu?

Proces zmienienia dostawcy gazu zajmuje zazwyczaj mniej więcej 1 miesiąca. Wpływ na to, ile trwać będzie to okres, ma natomiast głównie to, czy umowa z poprzednim dostawcą gazu ziemnego może być wypowiedziana od razu. Czasem zawarte w niej bowiem zapisy, wymuszają zaczekanie ze zmianą sprzedawcy gazu ziemnego do końca umowy ze względu na kary. Dodatkowo podczas zmienienia dostawcy gazu trzeba także wiedzieć, że OSD ma 21 dni na rozpatrzenie dokumentu dotyczącego tej sprawy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności