Strona główna » Gazownia Police » Gaz płynny Police

Gaz płynny Police

Płynne paliwo gazowe — cena

To ile kosztuje wykorzystywany do ogrzewania lokali, zasilania silników spalinowych i urządzeń w domach płynny gaz LPG uzależnione jest od sytuacji gospodarczej. Wszystko za sprawą tego, że wysokość cen płynnego paliwa gazowego nie jest regulowana przez Urząd Regulacji Energetyki. W związku z tym, jeśli chodzi o płynne paliwo gazowe, cennik za litr może się zmieniać nawet kilka razy do roku. W wielu przypadkach jest ona jednocześnie podawana dla m3 gazu zamiast litra, w związku z tym należy zwrócić uwagę na tę jednostkę w trakcie analizowania jego kosztów zakupu.

Jak często należy przeprowadzać przegląd naziemnego zbiornika na gaz płynny?

Osoby posiadające zamontowany zbiornik na płynne paliwo gazowe muszą bezwzględnie raz na 2 lata przeprowadzać jego przegląd zewnętrzny. W trakcie takiego przeglądu kontrolowany jest: stan techniczny zbiornika, stan techniczny zaworów bezpieczeństwa. Poza tym każdy zbiornik naziemny musi także koniecznie raz na 10 lat przejść rewizję wewnętrzną. Badanie to polega na skontrolowaniu ścianek zbiornika oraz jego wzmocnień. Raz na 10 lat musi być także wykonana próba ciśnieniowa zbiornika. Wszystkie badania techniczne zbiorników na gaz płynny są realizowane przez UDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności