Strona główna » Gazownia Police » Dostawcy gazu Police

Dostawcy gazu Police

W jaki sposób zmienić dostawcę gazu ziemnego do gospodarstwa domowego?

Zamierzając zmienić sprzedawcę gazu ziemnego do domu, należy głównie wiedzieć, że rozwiązanie to jest całkowicie darmowe. Sam proces zmienienia sprzedawcy paliwa gazowego na nową, lepszą firmę polega z kolei na kilku prostych etapach. W zależności od wybranej metody może być ona przeprowadzona samodzielnie lub z wykorzystaniem udzielonego nowemu sprzedawcy upoważnienia. Najwięcej czasu w sytuacji zmiany sprzedawcy paliwa gazowego zajmuje w związku z tym znalezienie odpowiedniej oferty, w której nie tylko koszt gazu ziemnego, ale i inne warunki będą jak najbardziej korzystne.

Jak samodzielnie zmienić dostawcę gazu?

Osobista zmiana sprzedawcy gazu bez pomocy nowego sprzedawcy wymaga większego zaangażowania niż w sytuacji, gdy zostaje on upoważniony. Nie znaczny to jednak, że jest znaczniej trudniejsza. W takim przypadku konieczne jest najpierw podpisanie umowy z nowym dostawcą gazu. Później trzeba osobiście rozwiązać umowę ze starym dostawcą gazu, a także poinformować Operatora Systemu Dystrybucji za pomocą specjalnego wniosku udostępnianego między innymi na jego stronie internetowej lub w punkcie obsługi klienta. Na rozpatrzenie wniosku dotyczącego zmiany sprzedawcy gazu ziemnego dystrybutor gazu ziemnego ma 21 dni..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności