Strona główna » Gazownia Polanów » Gaz płynny Polanów

Gaz płynny Polanów

Czy montaż zbiornika na gaz płynny wymaga pozwolenia na budowę?

Podczas montażu zbiornika na płynne paliwo gazowe, którego pojemność nie przekracza 7 m3 nie jest konieczne uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie znaczny to jednak, że może być on zamontowany bez żadnych formalności. Niezbędne jest zgłoszenie tego typu inwestycji w Starostwie Powiatowym, z wykorzystaniem właściwego formularza. Dokument musi posiadać takie elementy jak: projekt techniczny wykonany przez projektanta oraz zweryfikowany z rzeczoznawcą do spraw ochrony przeciwpożarowej, oświadczenie o prawie do dysponowania działką w celach budowlanych. Brak odpowiedzi pisemnej w ciągu 21 dni oznacza tak zwaną milczącą zgodę i pozwala przeprowadzenie montażu zbiornika na płynne paliwo gazowe.

Jak sprawdzić ilość gazu w zbiorniku na gaz płynny?

Wszystkie zbiorniki na gaz płynny wyposażone są w specjalistyczne poziomowskazy, które pozwalają w bezproblemowy i szybki sposób skontrolować poziom napełniania zbiornika wskazany w procentach. Poziomowskaz znajduje się zazwyczaj na zbiornikach w pobliżu zaworu bezpieczeństwa. W wielu przypadkach wskazywane przez nie wskazania napełnienia zbiornika oznaczone są również czerwonym kolorem od mniej więcej 20%, który oznacza konieczność zamówienia na dostawę gazu. W przypadku, gdy po zamontowaniu zbiornika jest od podłączony do systemu telemetrycznego, stan jego zapełnienia można natomiast skontrolować zdalnie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności