Strona główna » Gazownia Polanów » Butle gazowe Polanów

Butle gazowe Polanów

Jaki gaz w butli wybrać podczas zimy?

W przypadku, gdy butle gazowe mają być wykorzystywane zimą, najlepiej wybrać modele zatankowane samym propanem. Gaz ten wyróżnia się bowiem odparowywaniem w temperaturach wynoszących aż -42 oC. Za sprawą tego używanie go nawet w minusowych temperaturach nie będzie kłopotliwe. W identycznych warunkach butle gazowe zatankowane mieszanką propanu i butanu mogą z kolei nie zasilać urządzeń gazowych w poprawny sposób, gdyż gaz ten przestaje odparowywać już w temperaturze 0,5 stopni Celsjusza.

Ile kosztuje butla gazowa?

By móc wykorzystywać butlę gazową w gospodarstwie domowym, należy ją najpierw zakupić. Butle gazowe można kupić pozbawione gazu, a także już napełnione. W pierwszym przypadku koszt butli gazowej waha się w granicach mniej więcej dwustu złotych, z kolei w drugim do wartości nienapełnionej butli należy doliczyć także wartość zawartego w niej gazu, całkowita cena wynosi w związku z tym aktualnie mniej więcej trzystu złotych. Mniej kosztowną metodą jest natomiast zakup używanej butli gazowej, należy natomiast przy tym pamiętać, by zweryfikować, czy posiada ona aktualną homologację, której czas wskazywany jest na butli..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności