Strona główna » Gazownia Połaniec » Gaz LPG Połaniec

Gaz LPG Połaniec

Czy zamontowanie LPG w samochodzie się opłaca?

Zamontowanie LPG w samochodzie to idealna opcja na zniwelowanie kosztów eksploatacyjnych. Współcześnie pomimo niezmiennych podwyżek cen gazu LPG stale jest on tańszy niż benzyna czy olej napędowy o około 50%. W związku z tym montaż instalacji LPG w samochodzie umożliwia płacić mniej za paliwo, zwłaszcza w przypadku kiedy w ciągu miesiąca jest nim przejeżdżanych wiele kilometrów. Koszt jej montażu zwraca się najczęściej po około 12 miesiącach.

Jakie normy musi spełniać zbiornik LPG montowany w autach?

Butle gazowe montowane w pojazdach nazywane także jako zbiorniki gazu są jednym z głównych składowych instalacji gazowej w autach. Wobec tego obowiązkowo muszą one spełniać wskazane normy. Podstawową jest homologacja zbiornika LPG, bez której auto nie może jeździć po drogach. Jej termin ważności wynosi 10 lat. Dodatkowo zbiornik na gaz montowany w pojeździe zgodnie z polskimi przepisami musi obowiązkowo być odebrany przez TDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności