Strona główna » Gazownia Połaniec » Dostawcy gazu Połaniec

Dostawcy gazu Połaniec

Czym różni się dostawca gazu od dystrybutora?

W Polsce usługi dystrybucji oraz sprzedaży gazu mogą być świadczone przez dwie różne firmy. Wymaga to jedynie zawarcia dwóch odrębnych umów z różnorodnymi firmami. W związku z tym w przypadku gazu wyróżnić można dystrybutora, którym jest w Polsce jedynie Polska Spółka Gazownictwa będąca częścią spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Dystrybutor gazu ziemnego określany również jako Operator Systemu Dystrybucyjnego odpowiedzialny jest za realizację przyłączy gazowych, dbanie o jakość i poprawne działanie infrastruktury przesyłowej oraz jej naprawy. W odróżnieniu od sprzedawcy gazu ziemnego OSD nie można zmienić. Jest on na stałe przypisany do określonego regionu. Z kolei dostawca gazu to firma, którą można wybrać osobiście, realizująca usługi sprzedaży gazu kupowanego po cenach hurtowych od producentów.

Na czym opiera się stała gwarancja ceny oferowana przez dostawców gazu ziemnego?

Współcześnie coraz więcej sprzedawców gazu zapewnia dla swoich klientów gwarancję ceny gazu. Rozwiązanie to jest niezwykle atrakcyjne, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę wciąż rosnące ceny paliwa gazowego na przestrzeni ostatnich miesięcy, ponieważ gwarancja ceny polega na zapewnieniu, że cena zakupu gazu ziemnego od dostawcy będzie taka sama przez cały czas obowiązywania podpisanej z nim umowy. Tego typu rozwiązanie dostępne jest nie tylko dla gospodarstw domowych, ale również firm oraz rolników..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności