Strona główna » Gazownia Polanica-Zdrój » Dostawcy gazu Polanica-Zdrój

Dostawcy gazu Polanica-Zdrój

Czym różni się dostawca gazu ziemnego od dystrybutora?

W Polsce usługi dystrybucji oraz sprzedaży paliwa gazowego mogą być wykonywane przez dwie odrębne firmy. Wymaga to wyłącznie podpisania dwóch oddzielnych umów z różnorodnymi firmami. Wobec tego w przypadku gazu wyróżnić można dystrybutora, którym jest w naszym kraju wyłącznie Polska Spółka Gazownictwa należąca do spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Dystrybutor gazu określany także jako Operator Systemu Dystrybucyjnego odpowiedzialny jest za realizację przyłączy gazowych, dbanie o jakość i poprawne działanie infrastruktury przesyłowej oraz jej naprawy. W odróżnieniu od sprzedawcy gazu ziemnego OSD nie można zmienić. Jest on na stałe przydzielany do danego obszaru. Z kolei dostawca paliwa gazowego to firma, którą można wybrać samodzielnie, świadcząca usługi sprzedaży gazu kupowanego po cenach hurtowych od producentów.

Kiedy zmiana dostawcy gazu jest najbardziej opłacalna?

Zmiana sprzedawcy gazu na innego pozwala na zmniejszenie rachunków za gaz nawet o kilkadziesiąt złotych w ciągu miesiąca. Najwięcej zaoszczędzić mogą z kolei odbiorcy, którzy mają spore zużycie w ciągu miesiąca gazu, gdyż wykorzystują go do między innymi ogrzewania domów. Nie oznacza to jednak, że używając gaz do gotowania na kuchence, nie warto zmieniać sprzedawcy gazu ziemnego. W każdym przypadku opcja ta pozwala bowiem na zminimalizowanie za niego rachunków..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności