Strona główna » Gazownia Pogorzela » Gaz płynny Pogorzela

Gaz płynny Pogorzela

W jaki sposób może być rozliczany gaz płynny ze zbiornika?

W przypadku zamontowanego zbiornika na płynne paliwo gazowe, do którego regularnie dostarczany jest gaz przez wybranego sprzedawcę, najczęściej można wybrać jeden z dwóch rodzajów płatności. Pierwszy opiera się na płaceniu za całości dostaw płynnego paliwa gazowego, po napełnieniu zbiornika. Drugi to z kolei system telemetryczny, który z wykorzystaniem licznika zlicza pobór gazu. Na podstawie tych informacji później co miesiąc wystawiana jest faktura zawierająca wyłącznie rzeczywiste zużycie paliwa.

Ile czasu trzeba czekać na tankowanie zbiornika na gaz płynny?

W sytuacji, kiedy poziom gazu w zbiorniku na płynne paliwo gazowe wynosi około 25%, trzeba zadbać o następne tankowanie. W związku z tym trzeba złożyć zamówienie na dostawę, w trakcie którego ustalana jest również data tankowania zbiornika. Najczęściej dostawy gazu realizowane są z kolei w przeciągu kilku dni. Okres oczekiwania na dostawę gazu może się natomiast wydłużyć w sezonie letnim, wynika to z większego zainteresowania napełnianiem zbiorników na płynne paliwo gazowe..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności