Strona główna » Gazownia Podkarpackie » Butle gazowe Podkarpackie

Butle gazowe Podkarpackie

Jak zweryfikować odpowiednio napełnioną butle z gazem?

Odpowiednio napełnioną butlę gazową można rozpoznać po paru kwestiach. Każde z nich powinny w związku z tym mieć tabliczkę znamionową, na jakiej wskazywane są dane donoszące się do ciężaru pustej butli gazowej, największej ilości umieszczanego w niej gazu oraz daty legalizacji zbiornika. Właściwie napełniona butla musi być zarazem opatrzona naklejką nazywaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której umieszczone są dane o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiadającej za napełnianie butli gazowej. Ponadto wszelkie zakupowane zbiornik bezapelacyjne powinny mieć odpowiednią zaślepkę montowaną na zaworze, która ochrania przed wyciekiem gazu i folię termokurczliwą, która jest swoistego rodzajem plomby zapewniającej, że butla jest pełna.

W jaki sposób można napełnić zbiornik gazem?

Zbiorniki gazowe 11 kg i butle gazowe turystyczne można napełnić między innymi w specjalistycznych rozlewniach gazu, przynosząc do nich swój pusty zbiornik. O wiele prostszym sposobem jest z kolei wymienienie pustej butli na napełnioną w miejscach wymiany butli dostępnych także na wielu stacjach paliw. W takim przypadku cena napełnienia butli równa się wyłącznie cenę umieszczonego się w niej gazu.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności