Strona główna » Gazownia Poddębice » Gaz LPG Poddębice

Gaz LPG Poddębice

Czy zamontowanie LPG w samochodzie jest opłacalny?

Montaż LPG w samochodzie to doskonała metoda na zniwelowanie kosztów eksploatacyjnych. Aktualnie pomimo niezmiennych podwyżek cen gazu LPG wciąż jest on tańszy niż benzyna czy olej napędowy o około połowę. W związku z tym montaż instalacji LPG w pojeździe pozwala płacić mniej za paliwo, zwłaszcza w sytuacji kiedy miesięcznie jest nim przejeżdżanych sporo kilometrów. Koszt jej montażu zwraca się zazwyczaj po około roku.

Co to jest gaz LPG?

Gaz LPG to mieszanina gazów ropopochodnych, która ma formę płynną i magazynowana jest zazwyczaj w specjalistycznych zbiornikach. Sprzedawany jest on także w postaci butli gazowych o różnych pojemnościach czy jako paliwo do napędzania pojazdów. Określenie LPG jest akronimem angielskiego wyrażenia Liquefied Petroleum Gas, a w Polsce paliwo gazowe LPG jest najczęściej mieszaniną propanu i butanu. Charakterystyczną cechą gazu LPG jest to, że pod wpływem działania ciśnienia wynoszącego od 6 do 25 bar zmienia on swój stan skupienia. Dzięki temu jego duże ilości mogą być w bezproblemowy sposób magazynowane i transportowane..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności