Strona główna » Gazownia Płoty » Gaz płynny Płoty

Gaz płynny Płoty

Formalności związane z montażem zbiornika na płynne paliwo gazowe

Planując montaż zbiornika na gaz płynny na posesji, trzeba pamiętać o paru formalnościach. Taka inwestycja wymaga projektu oraz pozwolenia na budowę wydanego przez odpowiednie dla miejsca montażu zbiornika starostwo powiatowe lub jej zgłoszenia. Sam montaż zbiornika na gaz płynny polega z kolei na wykonaniu wykopów w przypadku modelu wewnętrznego lub wylania płyty fundamentowej podczas wyboru modelu zewnętrznego. Po zamontowaniu zbiornika należy bezwzględnie wykonać również jego odbiór, który wykonywany jest przez UDT.

Jakie są plusy ogrzewania domu gazem płynnym?

Ogrzewanie na gaz według danych GUS wykorzystywane jest w ponad 62% gospodarstw domowych. W wielu przypadkach paliwo gazowe przekazywane jest do niego natomiast ze specjalnych zbiorników, które mogą być dzierżawione lub montowane na własny koszt. Do najważniejszych plusów takiego ogrzewania zaliczyć można na przykład: wysoką efektywność grzewczą, zwłaszcza w sytuacji stosowania kotłów gazowych kondensacyjnych, niewielką awaryjność instalacji, samoobsługowość, prawie całkowity brak wpływu na środowisko naturalne..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności