Strona główna » Gazownia Płońsk » Gazy techniczne Płońsk

Gazy techniczne Płońsk

Czy gazy techniczne są w 100% czyste?

Choć w sprzedaży znajdują się gazy techniczne charakteryzujące się dużą czystością, trzeba pamiętać, że nie ma w stu procentach czystych gazów. Prawie zawsze znajdują się w nich bowiem szczątkowe ilości innych składników, które są efektem procesu produkcji oraz wypełniania butli gazem. Do oznaczania czystości gazów technicznych używana jest w związku z tym klasa czystości, na podstawie której powinny być one dobierane do danych zastosowań.

W jaki sposób powinny być składowane zbiorniki z gazem technicznym?

Co do zasady gazy techniczne można zaliczyć do gazów łatwopalnych, a czasem także wybuchowych. W związku z tym muszą być one składowane w odpowiedni sposób i we właściwych warunkach. Pomieszczenia, w jakich są one składowane, muszą wobec tego mieć bardzo dobrą wentylację, a także właściwą temperaturę powietrza nie nieprzekraczającą 35 stopni Celsjusza. Same pojemniki z gazem muszą być z kolei składowane ustawiane pionowo, tak żeby ich zawór był skierowany w górę. Nie mogą być one też składowane w pobliżu ciepła..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności